Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lodzbiennale.pl/includes/menu.inc).

Hobby to bardzo ważny aspekt życia

  • Posted on: 28 March 2023
  • By: addmean
Życie bez pasji jest niezbyt ciekawe. Bywa, że nie mamy ochoty się podnieść z kanapy i ruszyć się do pracy, bywamy totalnie zmęczeni i wypaleni. Dochodzi do takiej sytuacji, bo wracamy do domu i jedyną naszą rozrywką jest siedzenie przed telewizorem.

pasja do fotografowania
Author: Leo Hidalgo
Source: http://www.flickr.com
Z tego powodu warto mieć jakieś hobby. Bez względu na to, które hobby wybierzemy, na sto procent damy radę znaleźć do niego różne akcesoria. Zaraz odezwą się głosy, że na pasję musimy mieć czas i pieniądze. Po pierwsze, jeżeli mowa o czasie, to rzeczywistość jest taka, że im jest więcej zajęć tym mamy więcej czasu. Musimy wreszcie przestać znajdować wymówki i się dobrze zorganizować. A jeśli chodzi o pieniądze, to może zamiast następnego browara lub kolejnej bluzki dobrze byłoby składać te kilkanaście złotych i w skali tygodnia zaoszczędzić trochę polskich złotych. Zresztą, jeżeli pracujemy to naprawdę dobrze wydać trochę pieniędzy na to, co się lubi. Praca dla samego zarabiania prowadzi do wypalenia (poznaj ofertę). Co nam po wielkich oszczędnościach skoro, gdy będziemy mieli siedemdziesiąt albo i więcej lat nie uda nam się wspomnieć nic poza tym, że mieliśmy pracę na dwa etaty i od rana do wieczora siedzieliśmy w robocie.

„Każdy jakieś hobby ma…”

Gdy idzie się do sklepu i chce kupić, jakąś rzecz, która ma nas wesprzeć w uprawianiu naszego hobby zaczynamy rozumieć, co to jest szczęście. Środki przeznaczone na nowy spławik albo na obiektyw, to pieniądze, które mają ogromną moc. Tu nie ma znaczenia to, czy zapłaciliśmy kilka czy sześćset złotych tu chodzi o to, że te pieniądze pozwalają nam na spełnianie naszych większych i mniejszych pragnień. To jest naprawdę wspaniałe uczucie.

robienie zdjęć
Author: Doug Jones
Source: http://www.flickr.com
Dlatego często ludzie, którzy posiadają jakieś hobby są o wiele lepszymi pracownikami, niż Ci, którym hobby brakuje. Nie chodzi o to, że siedzą w pracy dłużej, a raczej o to, że pracują efektywniej.

Masz spory problem z odszukaniem efektywnego rozwiązania Twego kłopotu? Na pewno szybko pomoże Ci ta strona ikony boże narodzenie.

Lepiej planują każde powierzone im zadanie, bo świetnie rozumieją, że muszą znaleźć czas na pracę, hobby, spotkania ze znajomymi, rodzinę (przejrzyj pełną propozycję pod adresem). Poza tym wiedzą, że praca pozwoli im na zdobycie środków, które uda się im przeznaczyć na swojego konika, a cóż jest w życiu piękniejszego niż życie z pasją? To chyba najwspanialsze móc się realizować w tym, co się uwielbia.