Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lodzbiennale.pl/includes/menu.inc).

Jak ocalić każdy dzień od niepamięci? To nieskomplikowane – prowadząc pamiętnik lub fotografując różnorodne, nawet banalne, sytuacje

  • Posted on: 28 March 2023
  • By: addmean
Każdy dzień jest warty uwagi, w każdej chwili bowiem jesteśmy w stanie przeżyć chwilę, o jakiej będziemy chcieli pamiętać. Jak zapamiętywać tego typu dni? Metod jest wiele, lecz jednocześnie mało osób o tym myśli, tak jakbyśmy nie zdawali sobie sprawy, jak jest to istotne.

fotografia
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Być może niezbędne jednak o tym myśleć? Zacząć pisać pamiętnik lub cykać fotografie. Opisy niektórych dni, istotnych z naszego punktu widzenia, a również fotografie, jakie będą przywoływać wspomnienia, to chyba najbardziej korzystny sposób, ażeby zapamiętać swoje życie, pamiętać o nim, nawet, wtedy, jak przyjdzie jego kres.

Powinniśmy potwierdzić, iż to fotografia aktualnie jest w najwyższym stopniu znaną formą utrwalania wspomnień. To jednak dosyć zrozumiałe, gdyż zdjęcia może wykonywać każdy, gorsze lub lepsze, nawet zupełnie amatorskie, lecz jednak. Aparaty są obecne w telefonach i smartfonach, wychodzą więc coraz lepsze zdjęcia ( do kart pamięci). W które miejsce nie spojrzeć, czy na wycieczce, na urlopie, a może w czasie koncertu, każdy „cyka”, ponieważ ma taką możliwość. Jednak, czy te zdjęcia mają taką wartość, jak kiedyś, gdy nie było tak rozwiniętej technologii?

Posiadaliśmy na kliszy ograniczoną liczbę zdjęć i musieliśmy naprawdę ostrożnie fotografować, żeby być później zadowolonym z naszej pracy. Teraz natomiast jesteśmy w stanie próbować aż do skutku, ale z drugiej strony wiele zdjęć robimy, jakby automatycznie, więc następnie bez żadnego sentymentu wyrzucamy je do kosza.

fotograf
Author: Dino K.F. Wong
Source: http://www.flickr.com
Fotografia więc, jakkolwiek stała się powszechna, nie przestała być sztuką, ponieważ jak chcemy rewelacyjne, profesjonalne fotografie, przykładowo z okazji ślubu, to wynajmujemy prawdziwego zawodowca (konwertery - akcesoria). To tylko świadczy, iż mimo wielkich możliwości w zakresie robienia zdjęć, stale zależy nam na prawdziwej fotografii. To dobry znak, w ten sam sposób jesteśmy w stanie zwrócić uwagę na wysyp internetowych blogów.

Pomimo że mamy do nich taki dostęp, to jednak ciągle kupujemy książki, gdyż jesteśmy w stanie zapłacić za to, że ktoś usiadł przed komputerem i napisał książkę. Pomimo więc tak dużej dostępności stale ważne są dla nas chwile uwiecznione uroczyście, nie normalnie, jak na co dzień, lecz potrzebujemy czegoś więcej, czegoś co podkreśli dzień, wydarzenie, jakie pragniemy zapamiętać na zawsze.