Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lodzbiennale.pl/includes/menu.inc).

Jak wybrać odpowiednie konto bankowe dla Twojej działalności? Oto kilka porad.

  • Posted on: 28 March 2023
  • By: addmean
Kiedy prowadzisz swoją działalność gospodarczą albo myślisz o założeniu przedsiębiorstwa, wtedy na pewno staniesz przede wszystkim przed zagadnieniem tego, jakie konto firmowe będzie dla Ciebie najodpowiedniejsze. To, w którym banku będziesz trzymał swoje pieniądze jest niezwykle istotną kwestią z punktu widzenia właściwie całej firmy. Jak zatem mądrze wybrać i nie dać się nabić w butelkę? W obecnych czasach konta firmowe proponuje właściwie każdy bank. Nic w tym dziwnego - zazwyczaj wielkie firmy posiadają o wiele więcej pieniędzy niż klasyczny Kowalski, co jest niezwykle korzystne dla banku, dlatego banki zazwyczaj prześcigają się w proponowaniu coraz to nowych udogodnień dla klientów biznesowych tylko po to, aby ich do siebie przyciągnąć.


bankomat
Author: Tax Credits
Source: http://www.flickr.com
Najlepsze promocje i udogodnienia oferowane są najczęściej nowym klientom - banki w ten sposób pragną ich do siebie przyciągnąć. Jeśli klient już otworzy rachunek w konkretnym banku, zdecydowanie będzie mu ciężko z tego zrezygnować. Przelewanie pieniędzy na nowe konta, zerwanie starej umowy i obowiązek podpisania nowej - to wszystko sprawia, że zazwyczaj pozostajemy przy starym banku, nawet jeśli już nie wszystkie proponowane przez niego warunki nam pasują. Jeśli zatem jesteś nowym klientem i szukasz dla siebie konta bankowego, z pewnością możesz liczyć na duże zniżki i udogodnienia.

Czym się kierować wybierając konta firmowe? Na pewno popytaj znajomych, w jakich bankach mają konta i czy są zadowoleni na przykład z obsługi - w wypadku jakichkolwiek problemów okazuje się to bardzo istotne. Sprawdź także, jak duże oprocentowanie środków zdeponowanych na rachunku bankowym oferuje bank oraz jakiego rodzaju lokaty możesz założyć - porównujmy też ofert kont firmowych.


Na dodatek upewnij się, czy bank daje możliwość zakładania subkont - to bez wątpienia bardzo ważne. Jeśli prowadzisz dużą firmę i dokonujesz wielu przelewów, będzie to niezwykle wygodne. Negocjacje z bankiem wcale nie będą łatwym procesem, dlatego bez wątpienia powinieneś się wcześniej solidnie do nich przygotować.

Jeżeli takiego typu problematyka jest dla Ciebie ważna, to śmiało zerknij na serwis (http://www.qalcwise.com/apps/harmonogramowanie-aplikacja-do-ewidencji-czasu-pracy/), który bez wątpliwości także przyciągnie Twoją uwagę!

Pamiętaj, że im większą firmę prowadzisz, tym bardziej bank będzie chciał Cię mieć u siebie - to daje świetną pozycję do negocjacji. Jeżeli odpowiednio przeprowadzisz takie rozmowy, bez wątpliwości będziesz mógł liczyć na naprawdę znakomite warunki.