Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lodzbiennale.pl/includes/menu.inc).

Jakiego rodzaju są zadania osoby pracującej na stanowisku Junior Accountant?

  • Posted on: 20 January 2022
  • By: addmean
Anglojęzyczna nazwa stanowiska Accountant odnosi się do stanowiska realizowanego w centrach usług księgowych typu SSC/BPC. Tacy księgowi mogliby specjalizować się w jednym z 3 procesów stosowanych przez księgowych.


junior accountant
Author: Cory M. Grenier
Source: http://www.flickr.com


Chodzi dokładnie o RTR, PTP i OTC.

Warto zobaczyć inne nasze strony (https://raczynski-kancelaria.pl/kancelaria-adwokacka-sieradz/), żeby zgłębić inne interesujące artykuły na analogiczny temat. Nie zwlekaj zatem i kliknij tutaj!

Jeśli chodzi o przedział zadań osoby zatrudnionej na stanowisku Junior Accountant, to w przypadku RTR, zatem Records To Report, to czynności związane z tzw. "zamykaniem miesiąca" i przygotowywaniem różnych sprawozdań pieniężnych czy raportów okresowych. Następnym obowiązkiem jest wykonywanie księgowań w głównej księdze. Wymagane jest również prowadzenie ewidencji środków trwałych, czy rozliczeń międzyokresowych, itp. Następnym obowiązkiem pracownika na tym etacie jest konsolidacja i potwierdzanie sald czy też umów w spółkach grupy. Jeżeli chodzi o region OTC, czyli Order to Cash, to obowiązkami pracownika jest m.in. księgowanie wyciągów bankowych oraz logowanie płatności przychodzących, podtrzymywanie znajomości z odbiorcami wraz z monitoringiem należności i uzgadnianie sald rozrachunkowych. Inne obowiązki to utrzymywanie kontaktu z pracownikami działu sprzedaży.
malowidło - firma
Author: Gobierno Aguascalientes
Source: http://www.flickr.com


Kulinarny kalejdoskop Zurychu
Author: Sigma International
Source: Sigma International


Jeśli chodzi o obowiązki specjalisty zatrudnionego na poziomie PTP, zatem Purchase to Pay, to są to tego typu czynności jak: księgowanie rachunków od dystrybutorów oraz tworzenie poszczególnych płatności, podtrzymywanie znajomości z dostawcami wraz z dozorem terminów płatności, podtrzymywanie znajomości z pracownikami z działu zakupów.


Pracownik pracujący na etacie Junior Accountant może awansować na stanowisko Senior Accountant na poziomie BPO/SSC, natomiast jeśli ma właściwe zdolności do zarządzania pracownikami i zna specyficzność procesu, za który jest odpowiedzialny, to może kontynuować ścieżkę zawodową na etacie samodzielnego księgowego - jeżeli opanował już wiedzę z przedziału pełnej księgowości.