Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lodzbiennale.pl/includes/menu.inc).

Niedługo rozpoczną się wakacje, a ty pragniesz ciszy – przeczytaj, gdzie warto wyjechać, by w pełni wypocząć

  • Posted on: 28 March 2023
  • By: addmean
W dzisiejszych czasach każdy pędzi. Mieszkając w dużych miastach nasi rodacy dzień w dzień spotykają się z potężnym hałasem. Mieszkańcy są zmęczeni i pragną jednego – spokoju. W jakim miejscu go znaleźć?

wakacje
Author: Joseph Xuereb
Source: http://www.flickr.com
Przez kilka miesięcy człowiek marzy o urlopie. Kiedy na horyzoncie pojawia się możliwość wyjazdu, najchętniej poszukuje się terenu, w którym będzie możliwość rzeczywiście odpocząć i wyhamować. Z daleka od głośnych pojazdów, huku miejskich dzielnic. Idealne wydają się góry (zobacz - apartament szklarska poręba) (nigdy nie bywają tak obłożone jak nadmorskie plaże). A gdy do tego można dołączyć jeszcze kąpielisko, okazuje się, iż został znaleziony eden. Od dawien dawna takim pięknym połączeniem może pochwalić się Solina. Ubóstwiane przez wielu Polaków Bieszczady niezmiennie zwabiają swoim urokiem. Aby dobrze rozplanować wyjazd, należy zawczasu obejrzeć bazę noclegową. Najszybszym sposobem jest Internet. Wystarczy usiąść wieczorem we własnym mieszkaniu przed ekranem komputera i wpisać na klawiaturze ‘noclegi solina’. Wyświetli się wiele propozycji taka jak ta: przejdź do witryny. Z pośród nich trzeba wybrać tę, która najbliżej odpowiada naszym oczekiwaniom.Co oferuje Solina?

Solina to słowo, które kojarzy zdecydowana większość obywateli Rzeczypospolitej. Może nie każdy jest w stanie umiejscowić na mapie ten teren, lecz z pewnością każdy wie, że znajduje się tam zapora. To wielka atrakcja turystyczna tego regionu. Spacerując po tamieniej ma się widok na cały zbiornik. Co jeszcze Solina może zaoferować turystom? Rzecz oczywista jezioro, po którym można przemieszczać się każdym sprzętem wodnym.

Ciekawie przedstawia się też przystań statków, które kursują po tafli jeziora, co chwilę dając gościom możliwość obejrzenia okolicy z innej perspektywy. Spora liczba punktów z jedzeniem, pubów i restauracji zaprasza na przepyszne jedzenie. Przede wszystkim Solina słynie jednak z tego, iż naprawdę jest szansa w niej wypocząć. Stąd, jeśli poszukujecie miejsca do kontemplacji, wpiszcie w Internecie ‘noclegi solina’ i zarezerwujcie natychmiast noclegi. Będziecie mieć w pobliżu piękne szlaki górskie, jezioro i zaporę, na której za pomocą aparatu zatrzymacie na zawsze te momenty (z ciekawostek – kilka lat temu na zaporze nie można było fotografować).