Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lodzbiennale.pl/includes/menu.inc).

Nowy Sapkowski i Nowy wiedźmin czekają na czytelników fantastyki. Ta cenna publikacja jest już w księgarniach

  • Posted on: 28 March 2023
  • By: addmean
Dla wielu wielbicieli fantastyki, ta książka była sympatycznym zdumieniem po Wiedźminie. Na przekór oczekiwaniom niektórych, nie jest to ciągu dalszego legendarnej 5 tomowej Wiedźmińskiej Sagi.

Wiedźmin
Author: Sergey Galyonkin
Source: http://www.flickr.com
Sezon burz to osobna, niepowiązana z poprzednimi tomami książek Andrzeja Sapkowskiego, która niesie cykl opowieści, której akcja dzieje się przed zdarzeniami znajomymi z Wiedźmińskiej Sagi. Aczkolwiek akcja dzieje się w świecie wiedźmińskim, w którym grana jest też akcja Sagi o wiedźminie. Miejscem, w którym rozgrywa się fabuła jest królestwo Kerack bądź pobliskie ziemie. W powieści pojawiają się osoby świetnie znane, jak zaufany przyjaciel Geralta Jaskier i jego ukochana, zwodnicza czarodziejka Yennefer, niemniej też na scenę wkraczają osoby całkowicie nowe. Ludzie, nieludzie i bestie kreują rosnące napięcie. Spodobał się sam wstęp? Mogę zaprosić tu - fonopolis.pl/wiedzmin-sezon-burz - a następnie do dokończenia lektury dalszej części naszego wpisu.

Pierwszym bohaterem jest wiedźmin Geralt z Rivii, zimny, lecz o miękkim sercu najemny łowca poczwar, za młodu wystawiony na działanie morderczemu treningowi i mutacjom w wiedźmińskiej warowni Kaer Morhen, który ze względu na przeistoczenia wyglądu wywołanej mutacjami, jest traktowany przez ludność w najlepszym wypadku jako zło konieczne. Książka nie stanowi kontynuacji Pani Jeziora – poprzedniej książki Sapkowskiego o Geralcie. Jej fabuła jest na krótko przed wypadkami z opowiadania Wiedźmińskiej Sagi. Geralt stacza walkę z groźnym potworem, którego jedynym zamierzeniem w życiu jest uśmiercanie ludzkości.

Po tym wydarzeniu zostaje zatrzymany oraz traci dwa bezcenne, wykonywane na miarę miecze wiedźmińskie. Z pomocą swojego przyjaciela, Jaskra i jego koneksji, robi wszystko, ażeby odebrać własne szable.

Chcę zaprosić Cię na dobre www. To świeża witryna, która ma mnóstwo dobrych artykułów. Miło będzie także, jeżeli zamieścisz recenzję.

W międzyczasie rozpoczyna romansować z czarodziejką Lyttą Neyd, nazywana Koral, poznaje obrządki społeczne i przybiera maskę w Kerack, gdzie utracił własne miecze. Te wydarzenia i nieukrywana oraz odwzajemniona wstręt magów do Geralta, sprawiają, że całokształt układa się w pasmo niepowodzeń, w toku których główny bohater zmuszony jest do podejmowania trudnych decyzji i naginania wyłącznego zestawu dewiz Kodeksu, jakimi powinien kierować się należyty wiedźmin.