Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lodzbiennale.pl/includes/menu.inc).

Uwolnienie profesji księgowego - na czym dokładnie polega i jakie ma wady i zalety dla klientów.

  • Posted on: 7 February 2023
  • By: addmean
Przez lata niektóre zawody kojarzone były z niedostępnością i elitarnością, lecz równocześnie do ich wykonywania niezbędna była bardzo duża wiedza, którą czasami było trzeba zdobywać latami. W ostatnich latach coraz popularniejsza zaczęła być deregulacja, która ma na celu uwolnienie niedostępnych dotychczas zawodów i zezwolenie ia ich wykonywanie wszystkich chętnych. Tego typu deregulacja obowiązuje również od niedawna przy zawodzie księgowego, którego wykonywanie przez zmianami poprzedzone być musiało zdobyciem odpowiedniej wiedzy i uzyskaniem zezwoleń.


Rzecz jasna uwolnienie zawodu księgowego, jak wszystkie tego typu decyzje, będzie miało swoich przeciwników i zwolenników.

Nie zastanawiaj się- przejdź do serwisu adwokat szczecin, żeby otrzymać ciekawe info na przedstawiany w tekście zagadnienie. Czekamy na twoją opinię!

Niektóre osoby biją na alarm, że bardzo może to zniszczyć to rynek księgowych usług i może narazić klientów na ryzyko strat, inni z kolei są zadowoleni z takiego obrotu sprawy, bo przez deregulację młode, ambitne osoby będą miały szansę zaistnieć w tym zawodzie. Powinno przyjrzeć się wszystkim poruszanym argumentom, zwłaszcza jeżeli się będzie zamierzało z takich usług korzystać. Zobacz też .
Podatki
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu


Podstawowym zarzutem przeciwników wprowadzenia deregulacji jest to, że za księgowość zaczną się zabierać osoby niezbyt doświadczone, które nawet mogą nie orientować się, jak wygląda deklaracja vat czy co jest potrzebne, aby dostać zwolnienia z vat. Rzeczywiście trochę racji w tym może być, ale w praktyce osoby tego typu bardzo szybko zostaną zweryfikowane przez klientów. Jeśli zauważą oni ich brak profesjonalizmu, to nie będą miały dużych szans na wyrobienie sobie odpowiedniego prestiżu. Czytaj też .


Klienci zwyczajnie odejdą tam, gdzie proponowane usługi będą na wysokim poziomie, a tym słabszym zostanie albo podniesienie kwalifikacji, albo zmiana zawodu. Następnym argumentem przeciwników będzie obniżanie kosztów. To bardzo się wiąże z argumentem poprzednim, oczywiście ci kiepscy księgowi będą oferowali niskie ceny, ale przeważnie jakość ich usług będzie adekwatna do tych cen. Zobacz składki ZUS do odliczenia Rynek również i to szybko zweryfikuje, akurat przy usługach księgowych klienci na pewno będą woleli, aby wszystko zrobione było tak jak należy, jeżeli nawet będą musieli zapłacić za to nieco więcej.